Pravidelně Vás budeme informovat o nově přidaných položkách a odborných článcích u nás na webu.

Newsletter


    Přidejte si nás

    Search

    Kolekce – Hotel

    Další kolekce artefaktů připravovaná společností Ars Longa Antique, s.r.o. nese název Hotel Zálesí. Zde prezentujeme především typická dobová svítidla z konce 80. a počátku devadesátých let, tedy doby vzniku a výstavby hotelu, ale i modely starší, které ve své době sloužily právě hotelovým hostům. Svítidla vynikají jedinečným dobovým minimalismem, funkčností a industriálními prvky. Jedná se jak o drobnější lampičky z opakního skla kulatých i modernějších hranatých tvarů, tak o velká robustní svítidla, vhodná do rozsáhlých vnitřních prostor nebo také k venkovnímu využití. Jsou to výjimečné designové kousky, výrazné až výstřední interiérový prvky. Kromě minimalistického osvětlení je tak součástí kolekce například i mohutná světelná kovová konstrukce, vhodná pro někoho, kdo hledá robustní a originální osvětlení postmoderního stylu. Pokud máte zájem, prohlédněte si prosím naši kolekci.

    _MG_8018

    Zastoupení jednotlivých položek v kolekci

    Svítidla 0
    Interiérové vybavení 0

    Během následujících měsíců budeme zveřejňovat další položky z kolekce, pokud chcete být informování včas o jejím zveřejnění můžete se přihlásit k odběru novinek. Pravidelně oznamujeme uveřejnění nových položek.

    65

    Položek bylo z kolekce již zveřejněno

    Projektová část

    Hotel Zálesí, koncipovaný jako tříhvězdičkové rekreační centrum, mohl v době svého fungování nabídnout širokou paletu služeb pro všechny věkové kategorie. Byť projektanti stavby původně na tomto místě počítali s kuchyní s jídelnou a rozsáhlou ubytovnou brigádníků a sezónních pracovníků JZD Zálesí Luhačovice. Odpovědným projektantem stavby se tehdy stal Ing. Ladislav Kolář a projektové plány se datují k roku 1985 (podnik Centroprojekt Gottwaldov). Více odborného textu naleznete v našem katalogu.

    Výtvarné řešení interiéru

    Pro potřeby nového hotelu byla na zakázku vytvořena jak atypická svítidla, tak rovněž nábytek, což lze doložit z dokumentace vázající se k nákupům interiérového vybavení. Tyto cenné podklady obsahují i část nákresů jednotlivých atypů. Návrhy interiéru byly zpracovávané pod hlavičkou Dílo, podnik českého fondu výtvarných umění, oblastní středisko Brno. Ing. architekt Milan Možný pak řešil především koncepci vnitřních společenských prostor, restauraci, kanceláře, vstupní prostor s recepcí, snack bar a prostor galerie. Samotný interiérový design jednotlivých předmětů a finální barevnost společenských prostor byla odsouhlasena v květnu 1989. Následné vyhotovení bylo rozděleno do několika etap.Více odborného textu naleznete v našem katalogu.

    X