Pravidelně Vás budeme informovat o nově přidaných položkách a odborných článcích u nás na webu.

Newsletter


  Přidejte si nás

  Search

  Formy prodeje

  Nabídněte starožitnosti a jiné sběratelské artefakty do naší galerie.

   

  Chcete prodat svou starožitnost nebo pro ni doma už nemáte místo? Nabízíme možnost výkupu starožitností. Naše společnost vykupuje všechny druhy starožitného zboží – porcelán, sošky, hodinky, papírové artefakty, šperky, nábytek, sklo, zbraně a mnoho dalších… Výkup probíhá tak, že po předchozí domluvě přijedeme k Vám, zboží převezmeme a odvezeme. Vám bude vyplacena dohodnutá částka za zboží. Hodnota artefaktů se odvíjí od celé řady faktorů – v jaké stavu se předmět nachází, zda je poškozen, aktuální hodnota na trhu, signatura apod. Samozřejmostí je podepsání kupní smlouvy, čímž bude obchod uzavřen.

   

  (+)

   

  Peníze budete mít ihned a odvezeme i všechny položky, takže pokud spěcháte na to aby bylo co nejdříve vešechno pryč je tato forma ideální. Vykoupíme jednu i celé sbírky naráz.

   

  (-)

   

  Držet předměty pro nás znamená mít je na skladě, což váže finanční prostředky, kterými pak nemůžeme disponovat, navíc vznikají i další rizika s tím spojená. Z tohoto důvodu při okamžitém odkupu je nutné počítat s rapidně nižší cenou než při komisním prodeji, který pro fér jednání na obou stranách preferujeme.

  Komisní prodej je další služba, kterou můžete využít. Jedná se o specifický typ prodeje, kdy majitel zboží prodává svou věc prostřednictvím prodejce, který funguje jako zprostředkovatel prodeje. Díky prodeji komisního zboží na našem webu arslonga.cz může naše společnost oslovit mnohem větší skupinu zákazníků, než v kamenné prodejně, což je další velká výhoda. Artefakt samotný je majetkem původního vlastníka až do doby, kdy dojde prostřednictvím obchodníka k prodeji. Poté přecházejí vlastnická práva na přímo na kupujícího. Naše společnost má nárok na provizi, jen pokud je zboží prodáno. Vždy bude uzavřena buď Smlouva o zprostředkování prodeje nebo Komisionářská smlouva. Podrobnější informace viz. sekce. postup činností při komisním prodeji.

  Postup činností při komisním prodeji

  Než se nám podaří Váš artefakt prodat, stojí za tím mnoho hodin práce a několik různých činností.

  Každou činnost provádíme velice pečlivě na profesionální úrovni, což zvyšuje šanci na prodej předmětů a spokojenost našich zákazníků. Konečná provize je účtována za činnosti, které jsou popsány níže tedy čas strávený na činnostech a léta praxe do kterých jsme vložili spoustu úsilí.

  + - 1. Kontaktujte nás

  Nejdříve nás kontaktujte a zašlete fotografie předmětu nebo jeho slovní popis.

  emailová adresa: arslonga.antique@gmail.com

  + - 2. Osobní setkání

  Pokud to bude situace vyžadovat, přijdeme k Vám osobně a elementárně se pobavíme o vhodnosti prodeje artefaktů nebo zda se vyplatí spíše nějakou dobu počkat vzhledem k aktuální ekonomické situaci na trhu. Popřípadě jakou cestou je nejvýhodnější předmět prodávat (komise, aukce, okamžitý prodej)

  + - 3. Domluvíme podmínky prodeje

  Na místě u Vás sepíšeme a domluvíme podmínky prodeje Vašich starožitných předmětů včetně provize a poplatků (provize a poplatky budou konečné!). Nečekejte tak od nás nic víc ani míň, než na čem se na místě dohodneme (vše se řádně nafotí, popíše a kopii seznamu dostaneme jak my, tak  samozřejmě i Vy).

  + - 4. Artefakty dále zpracujeme

  Domluvené artefakty odvezeme na další zpracování popřípadě necháme uloženy u Vás, zde záleží na okolnostech a podmínkách.

  + - 5. Odborně artefakty identifkujeme, popíšeme a nafotíme

  Spolupracujeme s odborníky historiky i dlouholetými sběrateli, kteří jsou našimi rádci. Dovedeme si tak poradit s identifikací i naceněním v podstatě jakéhokoli artefaktu, který nám nabídnete, na druhé straně tak máme díky tomu kvalitní nabídku a texty, díky kterým se oslovujeme širokou škálu potencálních zákazníků.

  + - 6. Naceníme dle současné situaci na trhu

  Za vás zmapujeme aktuální situaci na trhu a podáme návrh na ceny jenž bychom chtěli položky prodávat aby měli šanci na prodej. Bude však na vás zda tyto ceny budete respektovat nebo budeme hledat jiný kompromis.

  + - 7. Souhlas ke spuštění prodeje

  Zde je Vaše poslední odsouhlasení, pak je to jen na nás a Vy se můžete těšit na zprávy o úspěšném prodeji. Součástí je soupis naceněných artefaktů k odsouhlasení, který Vám bude zaslán. Následně už nám nic nebrání v tom, abychom začali hledat vhodné zájemce.

  + - 8. Aktivní prodej

  Po dobu, na které jsme se dohodli, si pro artefakty vyhrazujeme práva prodeje pouze my s náležející provizí. V naší databází máme tisíce sběratelů, kterým aktivně dané artefakty v první fázi nabízíme. V další fázi umístíme předměty na několik portálů včetně naší hlavní prodejní stránky arslonga.cz. Podle domluvených provizí zajistíme i aktivní propagaci pro lepší prodej, umístnění v našem katalogu, na frekventovaných stránkách či aktivních banerech v podobě fotek a PR článků nebo zpráv.

  + - 9. Zpráva o úspěšném prodeji

  O každém úspěšném prodeji Vás budeme ihned informovat. Jakmile se určitý artefakt prodá, důkladně ho zabalíme a odešleme novému majiteli a v tomto momentu dochází i k výplatě utržené částky na Váš účet.

  Kontaktní formulář

  Všechny kroky a potřebné úkony zajistíme za Vás, takže se sami o nic starat již nemusíte. Pokud si tyto služby dokážete zajistit v dostatečné kvalitě a odbornosti sami, zřejmě naše služby nepotřebujete. Pokud jste se však rozhodli využít některou ze služeb společnosti Ars Longa Antique neváhejte nás kontaktovat.

   


   X