Pravidelně Vás budeme informovat o nově přidaných položkách a odborných článcích u nás na webu.

Newsletter


    Přidejte si nás

    Search

    Ars Longa Antique

    Perkusní lovecká puška z druhé poloviny 19.století

    Krásná lovecká perkusní puška z druhé poloviny 19.století, pravděpodobně ze 70.-80. let. Je o něco kratší než běžné lovecké pušky, pravděpodobně byla primárně vyrobena jako jezdecká lovecká puška. Zbraň je elegantně zdobená složitými výřezy do dřeva ve tvaru různých ornamentů a florálních motivů. Rovněž je velice vkusně zdobena kovovými pláty zlaté barvy, které jí dodávají nevšední nádech.

    Lov a myslivost byla vždy nedílnou součástí života šlechty v Evropě i v českých zemích a tomuto tématu bylo věnováno mnoho uměleckých výjevů. Lov se velmi rychle stal kratochvílí především urozených, panovníci a šlechtici si začali budovat lovecká sídla, revíry a obory, lov se jim stal zábavou. Například František Štěpán Lotrinský, manžel Marie Terezie, dokázal se svými druhy jen za srpen roku 1750 ulovit na 3 tisíce jelenů. Při lovech ale často docházelo také ke zraněním a nechtěným zabitím – v roce 1732 byl Adam František ze Schwarzenberka omylem zastřelen císařem Karlem VI během štvanice.  Více odborného textu naleznete v našem katalogu

    Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

    X