k

If you’d like to try an alternative to classic porcelain, then Tonda is the perfect complement to your home.

Newsletter


  Follow us

  Get inspired

  Subscribe to our Newsletter for news on latest products and sales


   Search

   Ars Longa Antique

   Perkusní lovecká puška z druhé poloviny 19.století

   Krásná lovecká perkusní puška z druhé poloviny 19.století, pravděpodobně ze 70.-80. let. Je o něco kratší než běžné lovecké pušky, pravděpodobně byla primárně vyrobena jako jezdecká lovecká puška. Zbraň je elegantně zdobená složitými výřezy do dřeva ve tvaru různých ornamentů a florálních motivů. Rovněž je velice vkusně zdobena kovovými pláty zlaté barvy, které jí dodávají nevšední nádech.

   Lov a myslivost byla vždy nedílnou součástí života šlechty v Evropě i v českých zemích a tomuto tématu bylo věnováno mnoho uměleckých výjevů. Lov se velmi rychle stal kratochvílí především urozených, panovníci a šlechtici si začali budovat lovecká sídla, revíry a obory, lov se jim stal zábavou. Například František Štěpán Lotrinský, manžel Marie Terezie, dokázal se svými druhy jen za srpen roku 1750 ulovit na 3 tisíce jelenů. Při lovech ale často docházelo také ke zraněním a nechtěným zabitím – v roce 1732 byl Adam František ze Schwarzenberka omylem zastřelen císařem Karlem VI během štvanice.  Více odborného textu naleznete v našem katalogu

   Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

   Leave
   a comment

   X